Vyriausybė paskelbė apie prieštaringai vertinamų nulinės emisijos transporto priemonių (ZEV) įgaliojimo taisyklių
sušvelninimą, suteikdama gamintojams daugiau lankstumo išvengti baudų, kurios taip pat buvo sumažintos.
Nuo tada, kai 2024 m. pradžioje įsigaliojo vyriausybės ZEV įgaliojimas, automobilių gamintojai išleido milijardus, dirbtinai skatindami elektrinių modelių pardavimą, kad išvengtų didelių baudų – tai, ką Automobilių gamintojų ir prekybininkų draugijos generalinis direktorius Mike'as Hawesas anksčiau apibūdino kaip „netvarų“, teigdamas, kad „automobilių sektorius negali vienas įvykdyti ambicingiausio pasaulyje perėjimo“.
Geriausi elektromobiliai, kuriuos galite įsigyti 2025 m.
Tačiau po vyriausybės ilgų konsultacijų, ZEV įgaliojimo taisyklės dabar buvo sušvelnintos, siekiant suteikti
dusinančiai automobilių pramonei šiek tiek daugiau erdvės kvėpavimui.
Vienas iš pagrindinių paskelbtų pakeitimų yra vadinamosios kreditų sistemos, kuri iš esmės leidžia prekių ženklams prekiauti kreditais, gautais įvykdžius ir viršijus vyriausybės EV kvotą, pratęsimas; ją buvo planuojama nutraukti kitais metais, tačiau dabar ji pratęsta iki 2029 m. Tai dar ne viskas, nes gamintojai dabar taip pat gali prekiauti kreditais tarp savo automobilių ir furgonų portfelių, kad išvengtų baudų.
Tuo tarpu vyriausybė sumažino baudų mokestį už kiekvieną viršytą automobilį nuo 15 000 iki 12 000 svarų sterlingų, o už kiekvieną furgoną – nuo 18 000 iki 15 000 svarų sterlingų. Kadangi ES taip pat planuoja įvesti naujus PHEV emisijos testus, kad jie tiksliau atspindėtų tikrąją CO2 emisiją, vyriausybė teigė, kad vertindama, ar kiekvienas prekės ženklas pasiekia savo emisijos tikslus, laikysis senų gairių.
Šie pakeitimai vyksta kartu su 2030 m. naujų benzininių ir dyzelinių transporto priemonių pardavimo palaipsniu nutraukimu, o hibridai ir įkraunami hibridai dabar leidžiami iki 2035 m.
Ministras pirmininkas Keiras Starmeris pažymėjo, kad naujausi vyriausybės žingsniai „padės užtikrinti, kad vietinės įmonės galėtų eksportuoti britų darbuotojų visame pasaulyje pagamintus britų automobilius, o pramonė galėtų žiūrėti į ateitį su pasitikėjimu, taip pat ir į praeitį su pasididžiavimu“.
Komentarai
Palikite komentarą