Nauja elektrinė „Corvette“ koncepcija: Europos įkvėptas amerikietiškas raumenų automobilis | Pedal - Automobilių naujienos, apžvalgos ir technologijos Lietuvoje
Nauja elektrinė „Corvette“ koncepcija: Europos įkvėptas amerikietiškas raumenų automobilis

Nauja elektrinė „Corvette“ koncepcija: Europos įkvėptas amerikietiškas raumenų automobilis

2025-04-07
0 Komentarai

General Motors (GM) Jungtinės Karalystės (JK) dizaino centras Leamington Spa pristatė stulbinančią naują

 

elektrinio „Corvette“ koncepciją. Šis elektrinis hiperautomobilis iš naujo įsivaizduoja ikoninį amerikietišką raumenų automobilį su europietišku dizaino jautrumu. Tačiau GM aiškiai pareiškė, kad šios konkrečios koncepcijos gamyba neplanuojama; jos tikslas yra tik „iš naujo apgalvoti Corvette vardą“ ir suteikti „vertingų įžvalgų apie Europos klientų ir kultūros tendencijas“.

 

Pagrindiniai „Corvette“ koncepcijos aspektai

 

Europietiška interpretacija: Koncepcija atspindi Europos dizainerio požiūrį į tai, koks galėtų būti patrauklus ateities „Corvette“, įtraukiant jų kultūrinį kontekstą ir dizaino pageidavimus.
Visiškai elektrinis hiperautomobilis: Šis iš naujo įsivaizduotas „Corvette“ yra aptakus, didelio našumo elektrinis automobilis.


Dizaino įtaka

 

Naikintuvai: Koncepcija semiasi įkvėpimo iš skulptūriškų ir funkcinių naikintuvų aspektų.
Corvette istorija: Jis pagerbia 70 metų Corvette istoriją, ypač išsiskiriant centriniu stuburu, kuris atspindi klasikinio Stingray galinį skelto lango dizainą.
Viršutinė vs. apatinė kėbulo dalis: Dizainas skirsto kėbulą į dažytą viršutinę dalį, kurioje daugiausia dėmesio skiriama klasikiniams dizaino elementams, ir apatinę dalį, kurioje pabrėžiamas „funkcionalus techninis dizainas“, galbūt integruojant EV akumuliatoriaus technologiją į konstrukciją.
Integruota aerodinamika: Koncepcijoje nėra išsikišusių sparnų, o tai rodo, kad aerodinaminiai elementai yra sklandžiai integruoti į apatinę kėbulo dalį.
Inovatyvios funkcijos (konceptualios): Nors techninės detalės nėra pagrindinis dėmesys, koncepcija apima „halo“ stogo konstrukciją (panašią į Formulės 1 automobilius), apgaubiantį priekinį stiklą, skirtą geresniam matomumui, ventiliatoriaus kanalą, skirtą žemės efektui skatinti, ir stūmiklio pakabos sistemą.
Naujas minimalistinis Corvette logotipas: Koncepcija turi atnaujintą Corvette logotipą, kuriame yra paprasta „Y“ forma, interpretuojanti prekės ženklo ikonografiją ir pakeičianti tradicinį prancūzišką lelijos simbolį ir sukryžiuotas vėliavas.


General Motors JK dizaino studija

 

Vieta: Leamington Spa, JK.
Tikslas: Suteikti įžvalgų apie Europos klientų ir kultūros tendencijas ir įnešti naujų dizaino perspektyvų į GM pasaulinį tinklą.
Vadovybė: Vadovauja Julianas Thomsonas, žinomas automobilių dizaineris, turintis patirties „Lotus“ ir „Land Rover“.
Dydis: Šiuo metu mažiausia iš penkių pasaulinių GM dizaino studijų su 35 darbuotojais, tačiau su galimybe plėstis.
Uždavinys: Veikti kaip startuolių konsultacijų įmonė didesnėje GM sistemoje, siūlanti unikalų europietišką požiūrį į dizainą.
Technologija: Studija naudoja pažangiausias technologijas, tokias kaip virtuali realybė 3D modeliavimui ir tradicinis molio modeliavimas, su automatizuotomis mašinomis, galinčiomis išraižyti molį pagal tikslias skaitmenines specifikacijas.
GM vyresnysis pasaulinio dizaino viceprezidentas Michaelas Simcoe teigė, kad šis Corvette kūrybinis tyrimas buvo bendras kelių GM dizaino studijų darbas, kurių kiekviena turėjo sukurti hiperautomobilių koncepcijas, pagerbiančias Corvette DNR, bet įnešančias savo unikalių kūrybinių interpretacijų. Leamington Spa koncepcija yra viena iš tokių interpretacijų, skirta „peržengti ribas, mesti iššūkį konvencijoms ir įsivaizduoti, kas galėtų būti“.

Apibendrinant, nors ši įspūdinga elektrinė Corvette koncepcija siūlo įdomų žvilgsnį į galimą būsimą ikoniško vardo kryptį per europietišką prizmę, entuziastai turėtų atkreipti dėmesį, kad tai yra tik dizaino studija ir ji nebus gaminama. Pagrindinis jos tikslas yra įkvėpti ir informuoti būsimą GM dizaino mąstymą, pasitelkiant unikalias naujos JK įsikūrusios dizaino komandos perspektyvas.

Komentarai

Palikite komentarą