Subaru lėtina elektromobilių planus dėl JAV rinkos

Subaru atideda savarankiškų elektromobilių gamybą ir Oizumi gamykloje pirmiausia gamins benzininius bei hibridinius modelius, nes JAV elektromobilių paklausa silpnėja.

Komentarai
Subaru lėtina elektromobilių planus dėl JAV rinkos

3 Minutės

Subaru ką tik nuspaudė stabdžius vienai svarbiausių savo elektrinės ateities dalių.

Japonijos automobilių gamintojas ruošėsi iki 2028 m. pristatyti naujos kartos savarankiškai kurtus elektromobilius, kurie turėjo būti gaminami Oizumi gamykloje Japonijoje. Toks buvo planas. Dabar scenarijus pasikeitė. Užuot pradėjusi nuo akumuliatorinių elektromobilių, gamykla gamybą turėtų pradėti nuo benzininių ir hibridinių automobilių. Tai aiškus ženklas, kad Subaru elektromobilių plėtros terminų nebelaiko tokiais skubiais kaip anksčiau.

Priežastis yra kitoje Ramiojo vandenyno pusėje. Jungtinėse Valstijose, svarbiausioje Subaru rinkoje, elektromobilių paklausa prarado pagreitį. Sulėtėjimas buvo pakankamai stiprus, kad bendrovė būtų priversta plačiau persvarstyti savo planus, nuo pristatymo laiko iki modelių strategijos ir net investicijų į baterijas.

Subaru vadovas Atsushi Osaki pripažino, kad sprendimą lėmė lėtesnis elektromobilių įsitvirtinimas JAV, prie kurio iš dalies prisidėjo ir pasikeitusi aplinkosaugos politika. Dabar bendrovė atsitraukia ir iš naujo vertina, kurie elektriniai modeliai vis dar turi prasmę ir kada jie iš tiesų turėtų pasirodyti. Kol kas nauja atidėtos elektromobilių plėtros data nepaskelbta.

Tai nėra smulkus koregavimas. Tai tikras strateginis posūkis. Anksčiau Subaru buvo išsikėlusi ambicingą tikslą, kad iki 2030 m. elektromobiliai sudarytų pusę jos pasaulinių pardavimų. Šiandien šis tikslas atrodo gerokai mažiau užtikrintas. Planuotas baterijų projektas su Panasonic taip pat gali judėti lėčiau, nes vadovai svarsto, kiek kapitalo vis dar verta skirti elektromobilių kūrimui.

Ne žlugimas, o įspėjamasis ženklas

Šį žingsnį ypač įdomų daro tai, kad Subaru elektromobilių pardavimai Šiaurės Amerikoje tikrai nesmuko staiga. Solterra šių metų pradžioje netgi fiksavo geresnius registracijų rodiklius. Iš pirmo žvilgsnio tai rodo, kad paklausa vis dar egzistuoja. Tačiau pardavimo apimtys atskleidžia tik dalį istorijos.

Didesniu galvos skausmu, regis, tapo pelningumas. Pranešama, kad Subaru turėjo taikyti didesnes paskatas, kad elektromobiliai ir toliau būtų perkami, o tai svarbu. Tai prekės ženklas, kuris tradiciškai savo verslą kūrė remdamasis lojalių pirkėjų baze, praktiška inžinerija ir stabiliomis maržomis, o ne agresyviomis nuolaidomis. Parduoti elektromobilius yra viena. Uždirbti iš jų pinigų yra visai kas kita.

Šiuo metu Subaru elektrinių modelių gama tebėra glaudžiai susijusi su Toyota. 2026 m. Solterra sukurta ant tos pačios platformos kaip Toyota bZ, o naujesni modeliai, tokie kaip Uncharted ir Trailseeker, taip pat atsirado iš šios partnerystės. Pirminė Subaru vizija buvo labiau pereiti prie savarankiškai kuriamų elektromobilių. Dabar šis kelias atrodo ilgesnis ir ne toks tiesus.

Platesnio konteksto ignoruoti sunku. Subaru nėra vienintelė bendrovė, atsitraukianti nuo spartaus elektrifikavimo. Visoje automobilių pramonėje gamintojai prisitaiko prie rinkos, kuri pasirodė sudėtingesnė, nei daugelis tikėjosi dar prieš kelerius metus. Hibridinius automobilius parduoti lengviau. Vidaus degimo varikliais varomi modeliai vis dar užtikrina patikimas pajamas. O pirkėjai, nepaisant viso triukšmo dėl visiškos elektrifikacijos, dažnai renkasi tai, kas šiandien atrodo praktiška, o ne tai, kas idealiai skamba popieriuje.

Taigi taip, Subaru vis dar tiki, kad elektromobiliai yra svarbūs. Tačiau šiuo metu bendrovė vertina realią rinkos nuotaiką. O rinka prašo hibridų, pažįstamų variklių ir mažiau rizikingų statymų.

Palikite komentarą

Komentarai